Nadia Comaneci nettó vagyon 2019, Bio, kor, magasság

ma egy román olimpiai aranyérmesről beszélünk, akinek neve Nadia Comaneci. Nadia Comaneci nyugdíjas tornász, de nagyon népszerű és sikeres volt karrierje során. Csak 23 éves korában vonult vissza a tornától. Karrierje során sok érmet nyert, ezért megérdemli, hogy ezt a cikket neki szenteljük.

Nadia Comaneci történetét a korai éveiről és gyermekkoráról beszéljük.

ezután láthatja, hogyan kezdődött a karrierje, és mi történt karrierje során. Természetesen ebben a cikkben fogsz megtudni valamit a magánéletéről is.

elmondjuk ennek a nyugdíjas tornásznak a nettó értékét, valamint sok más érdekes dolgot. Velünk kellene maradnod, hogy megtudj mindent erről a csodálatos tornászról, aki híres volt az egész világon.

korai évek

mielőtt elmondanánk valamit Nadia Comaneci korai éveiről, el kell mondanunk, hogy teljes neve Nadia Elena Comaneci.

született November 12, 1961, így ő most 57 éves. Nadia Comaneci a romániai Onestiben született, jelenleg férjével az Egyesült Államokban él.

Nadia Comaneci apja Gheorghe Comaneci volt, de 2012-ben meghalt. Édesanyja még mindig él, Stefania-Alexandrina Comaneci a neve. Nadia Comaneci szülei elváltak, majd apja elhagyta Onesti-t, és Bukarestben kezdte új életét.

szintén, Nadia Comanecinek van egy testvére, aki fiatalabb nála, Adriannek hívják.

Nadia Comaneci Nagyon energikus gyermek volt, és mindig nagyon aktív volt. Emiatt édesanyja, Stefania beiratkozott a tornaiskolába. Azóta Nadia hatalmas szeretetet fejlesztett ki a torna iránt. Nadia Comaneci tornaedzője Károlyi Béla volt, aki szintén nagyon népszerűvé vált.

amikor Nadia Comaneci oktatásáról van szó, azt kell mondanunk, hogy a bukaresti Politehnica Egyetemen tanult, és ezen az egyetemen végzett.

valójában a sportoktatás területén szerzett diplomát, és ez döntő pillanat volt karrierje számára. Ez a fokozat segített neki a torna edzőjévé válni, de karrierjéről többet megtudhat a következő fejezetben.

karrier

mint már említettük, Nadia Comaneci gimnasztikai iskolába járt, és nagyon sikeres volt ebben a sportban, már kora kora óta. 1970-ben szülővárosában részt vett a versenyen, és nyert.

a következő évben részt vett a Jugoszlávia és Románia közötti nemzetközi versenyen. Ezen a versenyen Nadia Comaneci elnyerte az első címet, az úgynevezett all-around címet.

valójában ő volt az első tornász Romániában, aki elnyerte ezt a címet. A következő években Nadia Comaneci számos versenyen vett részt különböző országokban – Olaszországban, Magyarországon, Lengyelországban és még sokan mások. Nagyon sikeres volt ezeken a versenyeken, és juniorként számos díjat nyert.

Ha azonban Nadia Comaneci nagy nemzetközi sikereiről beszélünk, meg kell említenünk a norvég bajnokságot.

valójában az úgynevezett női művészi torna Európa-bajnokság zajlott Skien városában.

sok érmet nyert ezeken a bajnokságokon, ami motivációt adott neki, hogy még jobb legyen. A következő években részt vett a romániai bajnokságon, valamint néhány más országban.

megemlítjük az 1976-os évet, amelyben Nadia Comaneci részt vett a híres montreali Olimpiai Játékokon. Ezen a versenyen megnyerte az első perfect score-t, a perfect 10-et, és ez nagy hírnevet hozott neki. Ez a verseny három aranyérmet hozott neki (egyenetlen rudak, a mérleggerenda, az egyéni all-around), egy bronzérmet (floor exercise) és egy ezüstérmet (team all-around).

karrierje során általában sok aranyérmet kapott. Miután megkapta az összes érmet, Nadia Comaneci 1984-ben visszavonult az összes versenytől. Ez az év jelenti a hivatalos nyugdíjazását.

megemlítjük a Nadia dal témáját is, amelyet kifejezetten erre a romániai tornászra komponáltak.

valójában az 1976-os nyári olimpián elért hatalmas sikere után két zeneszerző (Perry Botkin Jr.és Barry de Vorzon) komponálta ezt a dalt Nadia Comaneci számára.

ezt a dalt azonban később számos más célra használták, például a híres szappanoperában, a The Young and the Restless-ben.

magánélet

Nadia Comaneci 1996 óta házas, férje Bart Conner. Nyugdíjas tornász is, aki sokszor részt vett az Olimpiai Játékokon.

ma Bart Conner és felesége, Nadia Comaneci birtokolja a Bart Conner torna Akadémiát, amely Norman, Oklahoma, USA

azt is meg kell említenünk, hogy mindketten részt vesznek a fizikai és szellemi fogyatékossággal élő gyermekek Sportszervezetében, a speciális olimpián.

azt is fontos megjegyezni, hogy Nadia Comanecinek és Bart Connernek van egy fia, akit Dylan Paul Connernek hívnak. Ma Nadia Comaneci amerikai állampolgársággal is rendelkezik. 2001-ben kapta meg ezt az állampolgárságot.

ami Nadia Comaneci vallását illeti korai évei óta, azt kell mondanunk, hogy görög-ortodox.

tartózkodási hely: Amerikai Egyesült Államok

Oktatás: Politehnica University of Bucharest (sport oktatás)

foglalkozás: Tornász, üzletember

magánélet és család

nemzetiség: román, amerikai

nemzetiség: fehér

apja neve: Gheorghe Comaneci (1936-2012)

szemszín: sötétbarna

megkülönböztető jellemzők: Nadia Comaneci mellimplantátumokkal rendelkezik.

nettó vagyon és fizetés

nettó vagyon: $ 10 millió

Nadia Comaneci becsült nettó értéke elképesztő 10 millió dollár. Ezt a gazdagságot az olimpiai játékok, az Európa-bajnokság és a világbajnokság miatt szerezte meg. Elmondtuk, hogy a férje és ő a saját torna Akadémia Oklahoma, amely szintén hozza őket nagy vagyon.

közösségi hálózatok

nem titok, hogy Nadia Comaneci a közösségi hálózatokon is aktív. Ha további részleteket szeretne megtudni a karrierjéről, hanem a személyes életéről is, vessen egy pillantást az általunk kínált linkekre.

Nadia Comaneci a romániai Onestiben született, és minden idők egyik leghíresebb tornásza. 1961 – ben született, nyugdíjas tornász. Nadia Comaneci 1976-ban megnyerte az Olimpiai Játékokat, és ez rendkívül híressé tette.

tökéletes pontszáma karrierje legfontosabb részlete. Az olimpiai játékokon kívül Nadia Comaneci számos más versenyen és bajnokságon vett részt.

tagja volt hazája nemzeti tornacsapatának is. Pályafutása során Nada Comaneci sok érmet és díjat nyert, de hivatalosan 1984-ben vonult vissza.

Nadia Comaneci 1996 óta házasságban él Bart Connerrel. Nagyon sikeres tornász volt, és az Egyesült Államokból jött.

ma van egy fiuk, akit Dylan Paul Connernek hívnak, és az oklahomai torna Akadémia tulajdonosa. Nadia Comaneci nettó értéke 10 millió dollár.

ebben a cikkben elmondtuk a legfontosabb dolgokat Nadia Comaneciről, életéről és karrierjéről. Ha szeretné követni ezt a csodálatos tornászt a közösségi hálózatokon, és további részleteket szeretne keresni az életéről és karrierjéről, használhatja az Ön által megadott linkeket.

összefoglalva elmondhatjuk, hogy Nadia Comaneci kétségtelenül minden idők egyik legsikeresebb tornásza.